Wina Argentyńskie

Oferujemy wina argentyńskie znane i cenione na całym świecie. Argentyńskie winiarstwo w liczbach: 1 miejsce pod względem produkcji wina wśród krajów Ameryki Południowej. 5 miejsce na świecie pod względem produkcji wina brutto. 7 miejsce na świecie pod względem bezwzględnego spożycia wina na duszę człowieka. 8 miejsce w czołówce krajów eksportujących wino. 400 tys. Argentyńczyków pracuje w branży winiarskiej. 2,8 miliarda dolarów — jest to przybliżona wartość produkcji wina w kategoriach pieniężnych, która jest generowana corocznie. 75% produkowanego wina jest sprzedawane i konsumowane na rynku krajowym.

Argentyna zawdzięcza dużą różnorodność odmian winogron osadnikom z innych terytoriów — to oni przywieźli Riesling i Tempranillo, Sangiovese i Merlot, Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Ale wizytówką produkcji wina w Argentynie jest Malbec. Uważa się, że odmiana ta została sprowadzona w połowie XIX wieku z Francji, której winnice nie zdążyły jeszcze trafić do filoksera. Według ekspertów w Argentynie Malbec pokazał się znacznie lepiej niż w rodzinnej Francji, ponieważ tutaj sama natura stworzyła dla niego idealne warunki. Z Malbec uzyskuje się pełne wina z najbogatszym bukietem, w którym dominują odcienie owoców i lukrecji. Wina Argentyńskie produkowane w wysokich Andach winogrona wykazują maksymalną kwasowość i intensywność aromatu, a smak wina jest bardzo bogaty, z niezbędnymi niuansami malinowymi. aby w pełni doświadczyć charakteru potężnego argentyńskiego Malbecu, wypróbuj dostępne u nas wina z Argentyny. Nasz sklep internetowy oferuje najlepsze wino argentyńskie z szybką dostawą do domu.

Jakie są najważniejsze regiony w Argentynie dla produkcji wina?

Argentyna słynie z kilku głównych regionów winiarskich, takich jak Mendoza, Salta i San Juan. Każdy z tych regionów ma unikalne warunki klimatyczne, które wpływają na smak i aromat wina.

Czym charakteryzuje się malbec, najbardziej znany szczep winogron w Argentynie?

Malbec jest szczepem winogron, który zyskał ogromną popularność w Argentynie. Charakteryzuje się głębokim, purpurowym kolorem, intensywnym smakiem owoców jagodowych i delikatnymi taninami. To wino doskonale komponuje się z mięsnymi potrawami.

Jakie są typowe potrawy, które świetnie pasują do argentyńskiego wina?

Argentyńskie wina doskonale komponują się z tradycyjnymi potrawami kuchni argentyńskiej, takimi jak asado (grillowana wołowina), empanadas (nadziewane pierogi) i provoleta (topiona serowa potrawa). Malbec często towarzyszy również potrawom mięsnym, zwłaszcza z grillu.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
La Linda Malbec
  • Oczekiwanie na dostawę
Argentyna

La Linda Malbec

Cena 49,99 zł

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło