Wina Chile

W naszym sklepie dostępne są wina Chilijskie. Wino z Chile cieszy się w Polsce dużym uznaniem. Chile należy do 10 najlepszych światowych producentów wina, oraz prezentuje doskonały stosunek jakości do ceny win ze wszystkich regionów Chile, pustyni Atacama i podnóża Andów. W sprzedaży białe, różowe, czerwone, i musujące wina z Chile. Wszystkie najpopularniejsze odmiany wina Carmenere, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Gewurztraminer są wytwarzane w Chile. Wina czerwone wytrawne Carmenere z regionu Maipo znane są na całym świecie. Pierwsza runda popularności wina Chile przetrwała w okresie upadku Europejskiego winiarstwa, który był związany z epidemią filoksery, która nie dotknęła chilijskich winnic. Ale prawdziwie światowe uznanie przyszło pod koniec lat 90. ubiegłego wieku dzięki przemyślanej polityce państwa i inwestycjom zagranicznym. Cechy klimatu stały się kluczem do wysokiej jakości chilijskich win półwytrawnych, półsłodkich oraz wytrawnych zarówno białych jak i czerwonych. Kraj rozciąga się długim wąskim pasmem z północy na południe. Na północy — Pustynia Atacama, na zachodzie ocean spokojny i przybrzeżne wzgórza, na wschodzie - wysokie Andy.

Wina chilijskie to głównie Cabernet Sauvignon Merlot i Carmenera.  Wino chilijskie w suchej Atacamie uprawia się głównie odmiany winogron stołowych. W najbardziej wysuniętym na północ i najbliższym równiku regionie Coquimbo z powodzeniem produkuje się wina z Chile Cabernet Sauvignon, Merlot i Chardonnay. Aconcagua słynie z czerwonych win Cabernet Sauvignon, Syrah, Cabernet Franc, Merlot, Sangiovese i Zinfandel. Bliskość oceanu i chłodniejszy klimat podregionu Aconcagua w Casablance zapewniają odpowiednie warunki do dojrzewania Chardonnay (80% winnic), a także Merlot, Pinot Noir, Sauvignon Blanc. Najstarszy i najbardziej znany region winiarski W Chile, Valle Central (podregiony Rapel, Maipo, Maule i Curico) jest idealnym miejscem do produkcji Cabernet Sauvignon, wiodącej odmiany chilijskiego winiarstwa, a także Merlot i Carmenera. Na zimnym południu, w dolinie Rehyon del Sur, blisko warunków klimatycznych do Francji, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling, pinot noir są uprawiane.

Jakie są najważniejsze regiony winiarskie w Chile?

Chile słynie z różnorodności regionów winiarskich, takich jak Valle Central, Valle de Maipo, Valle de Colchagua i Valle de Casablanca.

Dlaczego wina z Chile są tak cenione na świecie?

Chilijskie wina cieszą się światowym uznaniem ze względu na doskonałe warunki klimatyczne, różnorodność terroir oraz dbałość producentów o jakość i innowacyjność.

Które szczepy winogron dominują w produkcji wina z Chile?

W Chile popularne są szczepy, takie jak Carmenere, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah i Sauvignon Blanc, z których każdy nadaje swoje unikalne cechy winom.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło