Wina Francuskie

Wina Franuckie należą do plejady niekwestionowanych światowych faworytów. Każde czerwone wytrawne wino francuskie ma tutaj swój własny krok w ścisłej hierarchii, a przynależność do jednej lub drugiej kategorii wynika z przestrzegania ścisłego zestawu zasad i jest regulowana na poziomie państwowym. Odmiany winogron Francji a co za tym idzie francuskich win: "Król" wśród odmian winogron, Pinot Noir, jest kapryśny i nieprzewidywalny. Jednak każdy winiarz marzy o pracy z nim, ponieważ może dawać wspaniałe i długowieczne wina na właściwym terroir. Klasyczny starzejący się "pynych" jest blady i subtelny, ale głęboki w smakach truskawek, malin, jagód leśnych, grzybów i opadłych liści. We Francji wino Pinot Noir słynie przede wszystkim z Burgundii, jednak pod względem powierzchni sadzenia prowadzi Szampan, gdzie jest wykorzystywany do produkcji win musujących. Polecamy w szczególności gronowe wina francuskie.

Wino Francuskie ze szczepu Chardonnay jest odmianą bezpretensjonalną, dlatego jest uprawiana na całym świecie, na różnych glebach iw różnych warunkach klimatycznych. Francuskie wina Chardonnay są powszechne w Szampanii, gdzie stanową około 1/3 nasadzeń, w ojczyźnie w Burgundii, w sąsiedniej Jurze, w Dolinie Loary i Langwedocji. Służy zarówno do win musujących, jak i cichych. Chardonnay i beczka są dla siebie stworzone, więc najlepsze przykłady białej Burgundii to wina z Francji dojrzewające w Dębie o gęstej, maślanej strukturze, doskonałej kwasowości i aromatach dojrzałych jabłek i brzoskwiń utkanych z nutami przypraw. W ofercie sklepu wina francuskie białe, czerwone cenionych szczepów. Wina z Francji z dostawą do domu.

1. Dlaczego francuskie wina są uznawane za najlepsze?

Francuskie wina cieszą się uznaniem ze względu na długą tradycję produkcji, różnorodność terroir, staranność wytwarzania i wyjątkowe umiejętności winiarzy.

2. Jakie regiony we Francji są najbardziej znane ze względu na wino?

Najbardziej znane regiony winiarskie we Francji to Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Szampania i Dolina Rodanu.

3. Czym różni się czerwone wino Bordeaux od czerwonego wina z Burgundii?

Wino z Bordeaux często jest miksowane z kilku szczepów, podczas gdy wino z Burgundii jest zazwyczaj produkowane z jednego szczepu, co wpływa na różnice w smaku i aromacie.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji
Hugel Riesling
  • Nowość
Francja

Hugel Riesling

Cena 99,99 zł

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło