Wina Nowa Zelandia

Nasz sklep internetowy oferuje wino Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii. Co wiemy o Nowej Zelandii? Być może tylko to, że jest gdzieś bardzo daleko i słynie z hodowli owiec. Niewiele osób wie, że Nowa Zelandia produkuje dziś najbardziej wartościowe wina nowozelandzkie, które zyskały międzynarodowe uznanie. Nowa Zelandia składa się z dwóch wysp, Północnej i Południowej, i jest uważana za najbardziej ekologiczny i zielony kraj na świecie. Rozkwit nowozelandzkiej produkcji wina rozpoczął się w latach siedemdziesiątych i trwa do chwili obecnej. Wina nowozelandzkie zajęły szczególną niszę w kategorii starych białych win. Nowa Zelandia słynie z wina Sauvignon Blanc, zupełnie inne niż Sauvignon Blanc z innych krajów. Unikalny smak i aromat agrestu, szparagów i owoców tropikalnych ma wino Sauvignon Blanc z Marlborough.

Sadzenie Chardonnay znacznie wzrosło w ostatnich latach. Ogólnie rzecz biorąc, Nowa Zelandia jest uważana za kraj białych win, dlatego równie cenione są wina Chardonnay, Gewurztraminer i Riesling. Nie można zignorować wspaniałych czerwonych win z europejskich odmian winogron-obowiązkowych Cabernet Sauvignon i Merlot z Wellington, Pinot Noir z Marlborough. Znane odmiany winogron w lokalnych warunkach klimatycznych, na żyznych glebach dają zupełnie nowe wina, jasne i oryginalne. Praktycznie cała objętość win nowozelandzkich jest produkowana w trzech regionach: Hawks Bay i Gisborne na Wyspie Północnej oraz Marlborough na Wyspie Południowej. Należy zauważyć, że wina Nowej Zelandii są nadal rzadkimi gośćmi w krajach europejskich, więc masz doskonałą okazję do odkrycia nowych odcieni smaku i aromatu pięknych win! Wino z Nowej Zelandii zyskało światową sławę, nasz sklep zapewnia szybką dostawę do domu.

Skąd pochodzą najlepsze wina z Nowej Zelandii?

Najlepsze wina z Nowej Zelandii pochodzą głównie z regionów Marlborough i Central Otago, gdzie warunki klimatyczne sprzyjają uprawie szczepów takich jak Sauvignon Blanc i Pinot Noir.

Jakie są charakterystyczne cechy nowozelandzkich win?

Nowozelandzkie wina są często opisywane jako świeże, owocowe i dobrze zbalansowane. Szczepy takie jak Sauvignon Blanc zyskują popularność ze względu na intensywne aromaty cytrusów i ziół.

Czy wina z Nowej Zelandii są dostępne na rynku międzynarodowym?

Tak, wina z Nowej Zelandii zdobywają uznanie na całym świecie, a ich eksport rośnie. Można je znaleźć w sklepach specjalizujących się w winach importowanych oraz w niektórych restauracjach o międzynarodowej karcie win.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło