Wina Niemieckie

Nasz sklep internetowy w swojej ofercie posiada cenione wina niemieckie zarówno białe wytrawne jak i półwytrawne oraz półsłodkie. Mozela jest jednym z prestiżowych regionów winiarskich w Niemczech. Region charakteryzuje się eleganckimi i różnorodnymi stylami wina niemieckiego Riesling. Tutaj na stromych zboczach wzdłuż Mozeli rosną najbardziej strome Winnice na świecie, których powierzchnia wynosi 13 tysięcy hektarów. Dzięki takiemu układowi światło słoneczne uderza w każdy pędzel winogronowy. Zimny klimat terenu sprawia, że Rieslingi z Niemiec są żywe, chrupiące i bardziej kwaśne. Najmniejszy Niemiecki obszar, w którym produkuje się wina, o powierzchni winnic ok.3 tys. ha. najbardziej prestiżowy region do uprawy Riesling – znajdują się tu 44 najlepsze terroir w Niemczech. Odmiana ta zajmuje tutaj większość powierzchni winnic-około 81%. Riesling z Rheingau-Subtelny i intensywny, w pełni wyraża terroir z wysokich winnic na glebach łupkowych. W przypadku win z tego obszaru Niemiec typowy jest czysty smak, w którym czasami mogą występować odcienie przypraw i owoców. W naszej ofercie znajda tez Państwo białe wina musujące, oraz wytrawne a także słodkie wina niemieckie. Jednym ze słynnych gospodarstw produkujących wina w prowincji Niemiec jest Weingut Robert Weil. Największa Prowincja Winiarska w Niemczech o powierzchni winnic około 26 tys. ha. region ten nazywany jest często "krainą tysiąca wzgórz" ze względu na pagórkowaty teren.

Jest to najcieplejszy obszar Niemiec ze stosunkowo niewielkimi opadami deszczu. Północ regionu ma doskonałe terroir do uprawy Rieslinga, który charakteryzuje się tutaj kompleksowością i głębią. Jeśli mówimy o całym regionie, wina w tym obszarze są bardziej miękkie i pachnące. W Rheinghessen produkuje się wysokiej jakości wina takie jak gunderloch.Region ten jest uważany za klasykę niemieckiego winiarstwa, chociaż jego wina są mniej znane niż próbki z wybrzeży Mozeli lub Renu. Jednym z powodów jest to, że słynny Riesling nie jest tu tak powszechny. Frankonia jest domem dla wielu innych odmian winogron. Przede wszystkim obszar ten słynie ze szlachetnych win wytrawnych z odmiany silvaner. Na etykiecie wina można znaleźć informacje o użytych odmianach winogron, zawartości procentowej cukru resztkowego, roku zbiorów, poziomie jakości, okresie starzenia, regionie pochodzenia. Wina wysokiej jakości mają oficjalny numer kontroli jakości. Etykiety próbek najwyższej kategorii QmP zawierają dodatkowe informacje na temat nazwy producenta, winnicy, a także wskazanie, że wino zostało rozlane przez samego producenta.

Czym wyróżnia się niemieckie wina?

Niemieckie wina są znane ze swojej wyjątkowej harmonii między kwasowością a słodyczą, co nadaje im unikalny charakter. Ponadto, niemieckie winnice słyną z produkcji wyśmienitych win Riesling.

Jakie regiony w Niemczech są najbardziej znane z produkcji wina?

Niemieckie regiony winiarskie, takie jak Mosel, Rheingau i Pfalz, są uznawane za jedne z najważniejszych. Każdy z tych obszarów ma swoje unikalne warunki klimatyczne i glebowe, wpływające na smak i aromat produkowanych tam win.

Czy wszystkie niemieckie wina są słodkie?

Nie, niemieckie wina nie są wszystkie słodkie. Niemcy produkują zarówno wina wytrawne, półwytrawne, jak i słodkie. Wina z regionu Trocken są na ogół wytrawne, podczas gdy regiony, takie jak Mosel, słyną z wytwarzania wina o wyraźnej słodyczy.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło