Wina Gruzińskie

Nasz sklep internetowy oferuje cenione na całym świecie wina gruzińskie czerwone wytrawne, półwytrawne, półsłodkie a także białe wina z Gruzji słodkie, półsłodkie. Przez wieki kult winiarstwa rozkwitał na terenie Gruzji. Naukowcy z całego świata wciąż nie doszli do porozumienia, gdzie i kiedy po raz pierwszy pojawiła się winorośl. Jednak wyniki wykopalisk archeologicznych potwierdzają, że kraj ten jest jednym z przodków współczesnego winiarstwa. Przez długi czas produkcja wina z Gruzji poszerzała swoje granice. Pomyślny rozwój produkcji wina gruzińskiego przyczynił się do produkcji cennych odmian winogron. Stopniowo winorośl otrzymała odmianę, ustanowiono własne metody produkcji oparte na wyjątkowych właściwościach surowców. Wina gruzińskie dzieli się na kilka rodzajów: Moszcz. Są to naturalne suche wina, które są wytwarzane zgodnie z odpowiednią technologią. Wino takie podlega sprzedaży do 1 stycznia następnego roku po zbiorach. Wino gruzinskie zwyczajne. Zasadniczo to samo młode wino poddane obróbce technologicznej. Wina te podlegają sprzedaży dopiero trzy miesiące po przetworzeniu.  Wino starzone z Gruzji tego typu wina są wytwarzane przy użyciu specjalnej technologii. Aby poprawić właściwości jakościowe, takie wina dojrzewają przed butelkowaniem przez co najmniej 6 miesięcy. Wino gruzinskie w stylu vintage. To wysokiej jakości wino w wieku. Produkuje się go ze ściśle określonych odmian winogron, biorąc pod uwagę region uprawy.

Vintage wytrawne wina podlegają obowiązkowemu starzeniu przez 1, 5 roku, vintage mocne i deserowe przez 2 lata. Odliczanie czasu ekspozycji rozpoczyna się standardowo od 1 stycznia następnego roku po zbiorach. Wina vintage są wysoko cenione za stałą jakość. Wino Kolekcjonerskie. Drogie napoje najwyższej jakości, posiadające odpowiednie właściwości. Po głównym moczeniu w stacjonarnym pojemniku są one butelkowane i przechowywane przez co najmniej 3 lata. Kategorie win gruzińskich: Wino w Gruzji jest wytwarzane z dwóch rodzajów winogron: białego i czerwonego (czarnego). Otrzymuje się z niego białe i czerwone wina z Gruzji. Warto zauważyć, że kolor owoców nie zawsze pokrywa się z kolorem produktu końcowego. Tak więc z czerwonych winogron można przygotować białe wino. Zawartość cukru w winach i skład alkoholu określają podział napojów według kategorii. Jadalnie (naturalne): wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, słodkie. Specjalne (mocowane): mocny słodki, półdeserowy, deserowy. Wina gruzinskie musujące są zwykle klasyfikowane w osobnej kategorii.

Czym wyróżnia się gruzińskie wino?

Gruzińskie wino jest wyjątkowe ze względu na tradycyjne metody produkcji, takie jak qvevri (gliniane amfory) do fermentacji. To nadaje mu unikalny smak i aromat.

Jakie są popularne odmiany winogron w Gruzji?

Gruzja słynie z odmian winogron, takich jak Saperavi, Rkatsiteli i Khikhvi. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy, wpływając na różnorodność smaków gruzińskich win.

Jakie potrawy świetnie komponują się z gruzińskim winem?

Gruzińskie wina doskonale harmonizują z tradycyjnymi potrawami, takimi jak khachapuri, satsivi i grillowane mięsa. Słodkie wina świetnie pasują do deserów.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło