Wina Zinfandel

Wino Zinfandel to czerwona odmiana winogron szczególnie popularna w Kalifornii. Wino o tej samej nazwie - czerwone wytrawne produkowane przez USA o sile około 15%. W Ameryce nazywają to krótko Zin. Charakterystycznym odcieniem oryginalnego amerykańskiego wina jest gęsta rubinowa czerwień. Produkt jest wytwarzany głównie w centralnej części Kalifornii, ale można znaleźć wina z innych krajów. Ogólne informacje o winie Zinfandel

Wino Zinfandel wytwarzane jest z dojrzałych i niedojrzałych winogron. Dlatego w zespole smakowym są przyjemne kwaśne nuty. Winogrona Zinfandel są uważane za odmianę, która organicznie łączy cechy włoskiego Primitivo i bałkańskiego crlenaka kasztelańskiego. Do Stanów Zjednoczonych trafił w 1820 roku, dzięki lokalnemu klimatowi dolin winogronowych wykazuje oszałamiające plony, czasem wykorzystywane do produkcji domowego wina. Technologia produkcji wina Zinfandel: zbieranie i przetwarzanie winogron; proces maceracji trwa około dwóch tygodni; starzenie się wina odbywa się przez 1,5 roku w drewnianych beczkach z francuskiego dębu.

Wyróżniamy dwa główne typy wina Zinfandel:


1. Wino czerwone Zinfandel to klasyk gatunku. Paradoks, ale ponieważ winogrona są bardzo słodkie, wino z nich okazuje się dość mocne, ale w smaku nie jest słodko słodkie. Stopień nasycenia kolorów waha się od czerwonawego do bogatego burgundu, w smaku dominują symbiozy owocowo-jagodowe, w smaku wyrażona jest owocowa konsystencja bez cierpkich niuansów. To właśnie Kalifornijski czerwony Zinfandel jest najbardziej poszukiwany na rynku.
2. Wino różowe Rose Zinfandel stworzony w technologii przebarwień. Metoda produkcji nazywa się-w kolorze białym. Wcześniej skórka jagód jest oddzielona od miąższu, co zwykle daje bogaty czerwony kolor. Okazuje się, że napój ma jasnoróżowy odcień. Czasami, aby nadać jasny aromat i słodycz, do mieszanki dodaje się odmiany winogron Riesling lub Muscat. Charakterystyka degustacyjna wina Zinfandel. Smak jest delikatny, miękki i zaokrąglony, dominują nuty śliwki, owoców, a także plamy kawy i pieprzu. Lepki, ciepły i długotrwały posmak; Aromat-wyraźne nuty jagodowe (jeżyny, porzeczki) zmieszane z Plamami owocowymi, waniliowymi i ziołowymi.

Jak podawać wino Zinfandel

Wytrawne wino podaje się w wysokich szklankach na cienkiej nóżce, aby w trakcie użytkowania poczuć aromat i cieszyć się kolorem. Idealna temperatura dla amerykańskiego zespołu wynosi 18 stopni. Wyższa temperatura może wpływać na ostrość aromatu, aw niższych temperaturach bukiet smakowy nie otworzy się prawidłowo. Amerykańskie kalifornijskie wino Zinfandel najlepiej komponuje się z potrawami mięsnymi, a także pizzą, gorącymi przekąskami, grillowanym drobiem, amerykańskimi burgerami i hot dogami. Cena wina Zinfandel : Biedronka i Lidl oferują wino Zinfandel cena jest niska, nasz sklep również oferuje wino Zinfandel w niskiej cenie, ale dodatkowo z dostawą do domu.

Filtrowanie

Kolor

Smak

Szczep

Rok

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło